Novým trenérem Viagemu je Svatopluk Habanec

15. 6. 2024 | Redakce

Do Ústí se vrací „zlatý“ trenér. Viagem povede Svatopluk Habanec, prvním známým asistentem je Jozef Šišjak.

V červnu 2010 vybojoval pro ústecký fotbal postup do první ligy. Tým se v ní ale nedokázal udržet. V sezoně 2011/12 dokázal druhou ligu vyhrát znovu, ale klubu nebylo pro nesplnění regulí FAČR umožněno první ligu hrát.

"Byla mi nabídnuta šance vrátit se zpět do Ústí. Postup je motor toho, proč se sem vracím. Navíc větší část rodiny mám v Teplicích, vztah k Ústí mám tedy opravdu velký," vysvětlil bezprostředně po podpisu smlouvy Habanec. "Byl bych rád, kdyby se navázalo na historii, která byla v klubu vytvořená, ale v posledních letech trochu uvadla. Myslím, že bychom mohli spolu s majitelem klubu a mým realizačním týmem pomoci k návratu minimálně do druhé ligy," vyslovil úkol, s nímž na sever Čech přichází.

Na postupy má Habanec patent, naposledy dovedl do divize Kuřim. Jeho asistentem bude Jozef Šišjak, který vedl Armu v posledních čtyřech kolech uplynulého ročníku. "Myslím, že je to velice schopný člověk, vystudovaný kouč, který má zkušenosti i ze zahraničí. Spolupracoval s Pavlem Vrbou, i proto ho chci mít u sebe," uvedl k prvnímu známému jménu realizačního týmu, jenž bude zároveň trenérem béčka.

Zdroj: Ústecký deník

Ústí odehraje odvetný zápas s Varnsdorfem

12. 7. 2024

Viagem tentokrát nad druholigovým týmem zvítězil, Vlašim porazil 5:2