Osobnosti klubu

Jiří Šumpík

Přinášíme vám životopis Jiřího Šumpíka, držitele Ceny za zásluhy, kterou obdržel v rámci 5. Galavečeru ústecké Army na Větruši dne 30. 11. 2018:

Jiří Šumpík (*05. 10. 1953 v Praze, na Smíchově)

Oldřich Pelc

Datum udělení: 1. 12. 2017

Jan Linhart

Cena: Cena za zásluhy v našem klubu

Datum udělení: 2. 12. 2016.

Pan Jan Linhart byl oceněný za dlouholetou funkcionářskou práci v klubu, byl u zrodu dnešní formy FK Ústí nad Labem a svůj život plně oddal klubu.

František Podrápský

Datum udělení: 2. 12. 2016

S fotbalem začínal ve svých pěti letech v tehdejším Komunálu Ústí nad Labem. V následujících letech působil v barvách Ústí nad Labem. V letech 1976 – 1990 byl trenérem mládežnických kategorií. V roce 1985 jím vedené mužstvo mladších žáků vyhrálo celostátní turnaj v Šumperku. Perličkou je, že v tomto týmu působil nynější asistent „A“ mužstva Petr Fousek, který mu cenu spolu s Václavem Kožíškem a Ing. Vasilem Simkovičem předal.

Karel Koubek

Datum udělení: 5. 12. 2015

Hráčsky působil v mládežnických a po té i dospělých kategoriích až do doby,kdy prodělal několik zranění a následně operace kolen. Po těchto operacích ukončil svoji hráčskou karieru, ale jelikož byl velký patriot zůstal vmilované Armě a začal se věnovat trenérské karieře, ve které za ty celá dlouhá léta dosáhl mnoho úspěchů.
Prošel všemi mládežnickými kategoriemi, od toho nejmenšího potěru,kdy jim ukazoval základní dovednosti a snažil se s nimi co nejlépe pracovat,abych z nich vychoval nástupce fotbalistů Army jako byli p.Vojta, p.Enhert, p.Píša, p.Gemr a nebo Ryška, Daranyi, Šumpíci, Mráz a další.

František Novák

Datum udělení: 13.12.2014

Kvestor mládežnické kopané, který stál na prvopočátku dlouhé cesty, která vyústila v udělení SCM (Sportovní centra mládeže) a SpSM (Sportovní střediska mládeže). Zakladatel FK Ravel Junior, jeho dlouholetý trenér, vedoucí a president, který navázal na mládež, jejíž činnost byla v 90. letech utlumena.