431_431_photo-2023-11-14-16-56-59.jpg

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

Trenér, který podstatnou část své minulosti strávil v FK Viktoria Žižkov a ve svém posledním angažmá v minulé sezóně pomohl ke stabilizaci a záchraně v FK Baník Most - Souš,  převezme A-mužstvo 8.ledna 2024 při zahájení zimní přípravy.

"Z prvních setkání s vedením klubu mám dobrý pocit. Je pro mě velkou výzvou podílet se na přeměně kultury, prostředí a cesty celého klubu. Věřím, že všechny tyto změny mohou udělat tento klub lepším a úspěšnějším." vyjádřil se ke své nové trenérské štaci Daniel Sochor.

"Na pozici trenéra jsme zvažovali několik jmen, ale nakonec se nám nejvíce zalíbila vize pana Sochora, který nás přesvědčil jak svojí připraveností, tak celým množstvím poznatkům ke zlepšení fungování chodu celého klubu. Věříme, že se spolu s ním vydáme na úspěšnou cestu, na jejímž konci bude fotbalové Ústí opět ve 2.lize." komentoval rozhodnutí vedení ředitel klubu Martin Prokeš.

Ke změně dochází i na další pozici ve sportovním úseku, kdy se Lukáš Zoubele stává sportovním manažerem. Do jeho kompetencí bude spadat jak výběr trenérského týmu, tak hráčské obsazení mužstva.

"Když jsem se v létě vracel do Ústí, bylo mým cílem maximálně pomoci klubu dostat ho zpět do 2.ligy, bohužel mi můj zdravotní stav nedovolil hrát tak, jak bych si představoval a po prodělání další operace jsem nenabyl dojmu, že bych týmu mohl výrazně na hřišti pomoci, proto tímto s těžkým srdcem ukončuji svoji profesionální hráčskou kariéru. Po domluvě a zájmu vedení klubu se přesunu na pozici sportovního manažera a udělám vše pro to, abychom společně klub pozvedli a nasměrovali ho zpět do 2.ligy." shrnul svoje rozhodnutí nový sportovní manažer.

"U sportovního manažera jsme také zvažovali více jmen, ale rozhodli jsme se právě pro Lukáše, což má několik důvodů. Jako bývalý hráč se orientuje v prostředí klubu, má přehled o současném kádru a zásadní pro nás bylo, abychom pro tuto funkci našli silnou osobnost, která bude schopna převzít naplno zodpovědnost za sportovní úsek, kdy věřím, že Lukáš tyto předpoklady splňuje." uzavírá přehled novinek Martin Prokeš.