Související zápas

FK VIAGEM Ústí nad Labem
SK KladnoVIAGEM
2:1
pá 6. 9. 2024 17:30 @ Stadion Fr.Kloze / tráva, 3. česká fotbalová liga – skupina B, 5. kolo

První letošní porážku uštědřilo ústeckému týmu Kladno

Šestý zápas ligové fáze se stal Ústí osudným, nováček ligy, který ani původně neměl do ČFL postoupit, si na nabitý kádr VIAGEMU vyšlápl. Doma Kladno urvalo vítězství 2:1 a vyrovnalo tak Ústí v počtu bodů.

Brankový účet otevřeli domácí ve 21. minutě, Šnobl vyslal z pravé strany centr na zadní tyč, na kterou zabíhal nikým nehlídaný Tesař a hlavičkou do protipohybu Grigara rozvlnil síť.

Důležitost utkání potvrdil taktéž počet žlutých karet, rozhodčí do kapsy pro žlutý kartónek sáhl osmkrát. Vše odstartoval ostrým zákrokem ve 31. minutě Červenka.

Ústí ještě stihlo před koncem poločasu vyrovnat. Ladislav Kodad si sám sobě přihrál ve vápně, využil dobré pozice a přízemní střelou na zadní tyč srovnal stav zápasu.

Z úvodu druhého poločasu si ale vzali domácí vedení zpět. Pospíšil vedl útok z levé strany, počkal si na spoluhráče z druhé vlny, přesně přihrál a Buneš trefil míč přesně k zadní tyči.

Poslední desetiminutovka byla obrazem tvrdé hry. Ústí se snažilo útočit, ale Kladno je i za cenu faulu zastavovalo. Přesto si Ústí mohlo alespoň bod za remízu odvézt. Kodad v 93. minutě nacentroval do vápna, na míč si naskočil Čítek, jeho hlavička těsně minula levou tyč. Aby toho nebylo málo, tak hned z následného útoku zahrozilo Ústí ze vzduchu podruhé, tentokrát míč letěl těsně nad břevno.