Ústí porazilo Domažlice 3:0, všechny branky vstřelilo v závěru

Domácí VIAGEM započal další část přípravy, tentokrát vyzval Domažlice. Po první nepříliš pohledné polovině přišla střídání a hra se z ústecké strany oživila. Na první branku se čekalo do 72. minuty, Ústí v dalších minutách stihlo ještě branky dvě, a tak vyhrálo 3:0.

Domažlice vlétly na ústecký celek a prosazovaly svoji fyzicky a silově náročnou hru, čímž se odlišovaly od Varnsdorfu a Vlašimi. Ústí si tak na běhavý silový fotbal muselo chvíli zvykat. První půlka příliš šancí nepřinesla a oba týmy skončily s nulou.

Do druhé půle prostřídal trenér pár hráčů a hned se domácím lépe běhalo. Najednou bylo Ústí na míči a dokázalo kombinovat na polovině soupeře. V poslední dvacetiminutovce začaly padat také branky. V ústeckém dresu se prosadil Obasi, Richter i David Černý. Trenérovi naopak pár vrásek vyprodukovalo zranění Filipa Novotného.

I přes výhru s čistým kontem měl trenér pár výčitek. „Nelíbila se nám především obranná fáze naší hry. Pořád jsme ale někde zhruba v polovině naší cesty, ačkoliv to nebude úplně záležitost týdne či dvou, aby hráči pochopili, co po nich chceme," řekl trenér VIAGEMU.

Další přátelské utkání čeká Ústí 27.července proti Chomutovu na domácím ústeckém stadionu