Související zápas

FK VIAGEM Ústí nad Labem
VIAGEMFK Arsenal Česká Lípa
5:0
pá 16. 8. 2024 18:00 @ MěS Masarykova, 3. česká fotbalová liga – skupina B, 2. kolo

Ústí potvrdilo roli favorita a Lípu smetlo pěti brankami

VIAGEM potvrzoval roli favorita hned z úvodu utkání, už ve třetí minutě se totiž prosadil Marquinho. Domácí dokázali českolipskou síť rozvlnit ještě čtyřikrát a připsali si hladkou výhru 5:0.

Utkání začalo nejlépe jak mohlo, ústečtí dokázali obrat obranu soupeře o míč, který se následně přenesl na brazilskou posilu Marquinha. Ten se s míčem nepáral a zpoza vápna vyslal technickou placírku přímo za háčky. Brazilec se postaral i o druhou ústeckou branku, tentokrát si naběhl do vápna a z blízkosti se nemýlil.

Česká Lípa poprvé ohrozila Grigara ve 36. minutě, když si míč na penaltový puntík postavil Matěj Šimon, na veterána v ústecké brance však nevyzrál a ten si první chycenou penaltu v ústeckém dresu připsal velmi brzy. Z následného rohu orazítkoval soupeř břevno.

Z úvodu druhé poloviny zápasu se Ústí opět dostalo do tlaku a vyústila z toho třetí branka a opět u toho byl Brazilec Marquinho. Tentokrát běžel s míčem po pravé straně, nacentroval míč na zadní tyč a Černý si s balonem poradil.

O 11 minut později byl ve vápně opět David Černý, v úniku se snažil obejít brankáře, ale ten jeho pokus přečetl a míč zachytil.

Marquinha vystřídal v 65. minutě Marek Červenka, hned se zapsal do povědomí českolipské obrany. Unikl poslednímu stoperovi, ale střelou těsně minul levou tyč.

V 77. minutě se Ústí stylem Tiki-Taka dostalo až do vápna, kde se sám před brankářem ocitl Filip Novotný, který rozvlnil síť Královo branky. V posledních sekundách upravil skóre na končených 5:0 Červenka.