500_500_snimek-obrazovky-2024-07-25.jpg

Ústí vyzve nováčka soutěže z Chomutova

Už pátý přípravný zápas je přichystaný pro ústecký mužský tým. VIAGEM tentokrát nevyzve tým z vyšší soutěže, ale naopak nováčka, který do ČFL postoupil teprve letos. Chomutov v loňské sezoně prohrál pouze třikrát.

FK Chomutov

Chomutov si v loňské sezoně v Divizi B připsal 67 bodů za 20 výher, 7 remíz a 3 porážky, čímž si zajistil postup do ČFL. Nastupovat bude ve skupině A. Postup se i přes pouze tři porážky nerodil zcela jasně, protože druhé Kladno mělo stejný počet bodů, ale na vzájemné zápasy postoupil právě tým z Ústeckého kraje. V přípravě si to Chomutovští rozdali s Robstavem a rezervou Dukly, tedy se dvěma novými soupeři, Robstav porazili a s Duklou remizovali.

Ústí bere novou sezonu útokem, podepsali již šest hráčských posil a nového trenéra. Do úvodních přípravných zápasů zvolilo týmy z FNL, dvakrát prohrálo s Varnsdorfem a porazilo Vlašim. Následně si ústecký tým vyšlápl na Domažlice. V sezoně skončilo Ústí třetí s 53 body.

Zápas se odehraje 27.7. od 14:00 na ústeckém stadionu.