Související zápas

FK VIAGEM Ústí nad Labem
FC Hradec Králové BVIAGEM
0:1
ne 11. 8. 2024 10:15 @ SA Slavia HK / tráva, 3. česká fotbalová liga – skupina B, 1. kolo

Ústí zvládlo úvodní duel sezony hubenou výhrou 1:0

Nový ročník otevřel svá vrátka, do nich Ústí vstoupilo vítězstvím nad rezervou Hradce Králové, o té rozhodl deset minut před koncem zápasu Miroslav Tureček.

Ústí vstoupilo do utkání v zcela jiné sestavě, než by si Hradečtí mohli pamatovat z loňské sezony. Rovnou sedm letních posil nastoupilo do ústecké základní sestavy.

První zákrok si domácí brankář připsal v deváté minutě. Černý obdržel míč přímo na nohu a rozhodl se zakončit, jeho střela však šla přímo do rukavic Čábelky. Ústí nedávalo domácím prostor a bylo v neustálém tlaku. Černý opět hlavičkoval ve vápně, tentokrát přestřelil branku.

Hradec se dostal do prvního nadějného útok ve 21. minutě, Jurčenko utekl po pravé straně a nacentroval míč na Hrušku, ten ale nedokázal překonat Grigara.

Na konci prvního poločasu mohlo Ústí otevřít brankový účet. Novotný obral obránce o míč, přihrál Čičovskému, který se s míčem nerozpakoval a poslal centr do vápna. Brankář míč vyrazil přímo k Černému, který opět brankáře Hradce prověřil, ale i na tento pokus byl Čábelka připravený.

Ústecký tlak pokračoval i v druhém poločase. Po ose Černý – Čičovský – Tureček se poslední jmenovaný dostal do dobré střely, tu zablokoval Baloun.

Neustálý ústecký tlak nadále sílil, až to hradecká obrana nedokázala snést. V zahuštěném prostoru před vápnem si míč našel Tureček a skrytou střelou mezi těly rozhodl o výhře VIAGEMU.