Související zápas

FK VIAGEM Ústí nad Labem
TJ Jiskra Ústí nad OrlicíVIAGEM
1:3
so 5. 10. 2024 16:00 @ Ústí nad Orlicí / tráva, 3. česká fotbalová liga – skupina B, 9. kolo

VIAGEM si připsal další vítězství, proti Ústí nad Orlicí se dvakrát prosadil Červenka

Bitva o Ústí, i takhle bychom mohli nazvat sobotní zápas devátého kola mezi Ústím nad Orlicí a Ústím nad Labem. VIAGEM potvrdil roli favorita a z trávníku soupeře odvezl tři body za výhru 3:1.

Ústí nastoupilo ve své nejsilnější sestavě se všemi oporami. Utkání začalo velmi zhurta, hned v páté minutě musel rozhodčí řešit nedovolený zákrok ve vápně domácích. Po odpísknutí ukázal na puntík značící pokutový kop, k němu se postavil nejproduktivnější hráč týmu Marek Červenka. Svoji střelu dobře umístil a otevřel tak brankový účet.

O 14 minut později se ústecký tým mohl radovat podruhé. Tentokrát si s míčem počínal nejlépe Adam Čičovský, který tak navýšil vedení VIAGEMU. Ústí nad Labem mohlo vést o tři branky, ve 21. minutě však zastavila dobrou střelu pravá tyč.

VIAGEM však v neustálém tlaku pokračoval, několik dobrých pokusů dokázal zlikvidovat domácí brankář. Ústí taktéž zahrávalo několik standardních situací, převážně od rohových praporků, žádný z centrů nebyl však natolik přesný, aby vedl k brance.

Z kraje druhého poločasu provedli domácí několik personálních změn v sestavě, do hry se podívali Dogli, Chleboun, Hoffman a Mikulecký.

Ani nové síly však nedokázaly narušil tlak hostů. Ústí si opět svojí ofenzívou vybojovalo několik kopů z rohu hřiště. Jenže i přes značnou převahu hostů to byli právě domácí, kteří se radovali jako první. Táborský si dobře naběhl a rozvlnil síť za Grigarem. VIAGEM si výhru pojistil brankou v samotném závěru zápasu, už osmou branku v sezoně vstřelil Červenka.