Poslední zápas sezony je za dveřmi, Ústí vyjede na Baník

6. 6. 2024 | Redakce

Už tomu bude tak, ročník 2023/2024 v pátek odkope své poslední kolo a na pár desítek dnů se fotbal z trávníků stáhne. V ČFL ve skupině B je též vše rozhodnuto, postup slaví Velvary, sestup se nevyhnul Přepeřím, Ústí zůstane třetí. Ještě před oficiálním ukončením čeká ústecký tým poslední zápas a to na hřišti Baníku.

Baník Most-Souš

Baník dlouhou dobu patřil do vrchních pater tabulky, momentálně se nachází na šestém místě se ziskem 42 bodů. Závěr sezony se však hráčům hrubě nepovedl. Momentálně táhnou šňůru pěti porážek a předtím ještě přidali tři remízy. Pro představu, kdyby z těchto osmi zápasů Baník vyhrál čtyři, tak jsou před ústeckým mančaftem. I skóre jasně naznačuje, že krom závěru měl Baník dobrou sezonu, tu skončí v plusovém diferenciálu, který momentálně činí +5. Mostu se více daří venku než doma, domácí formou jsou jedenáctí s bilancí 5-6-3. Nejlepším střelcem je Jindřich Novotný s 14 góly.

FK Viagem Ústí nad Labem

Ústí nakonec zakončí sezonu na pohodlném třetím místě, z bojů o postupovou příčku vypadlo již před šesti koly, kdy prohra s Velvary nastartovala šňůru mdlých výkonů. Venkovní výkony řadí Ústí na páté místo s bilancí 6-2-6. Celkově si v sezoně připsal Viagem 16 výher, 5 remíz a 8 porážek se skórem 50:34. V posledním kole se díky hattricku Červenky podařilo porazit Živanice 3:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ismael Dao, který shodně s Davidem Černým vstřelili 12 branek.

Ústí odehraje odvetný zápas s Varnsdorfem

12. 7. 2024

Viagem tentokrát nad druholigovým týmem zvítězil, Vlašim porazil 5:2