Související zápas

FK VIAGEM Ústí nad Labem
VIAGEMFK Jablonec B
4:0
st 28. 8. 2024 18:00 @ MěS Masarykova, 3. česká fotbalová liga – skupina B, 17. kolo

Po remíze v Pardubicích přišla jasná výhra nad Jabloncem

Pro ústecký tým se jednalo o druhé domácí utkání, v prvním dokázali porazit Českou Lípu 5:0, ve druhém zápase s Jabloncem se nenechali zahanbit a nadělili soupeři čtyřku. Dvakrát se prosadili Černý s Červenkou.

Ústí už podruhé ukázalo, že na tento stadion se pro body jezdit nebude. V druhém kole ligy deklasovalo Českou Lípu a tentokrát nadělilo čtyřku Jablonci.

Do první větší šance se dostali domácí. Centr od lajny doletěl až k Ladislavovi Kodadovi, ten se do míče opřel, ale jeho střela proletěla kolem levé tyče.

Poprvé se radovalo Ústí ve 21. minutě zápasu. Kombinaci několika hráčů zakončil úspěšně David Černý. O pár minut později se domácí radovali podruhé, tentokrát se prosadil další hráč na Č, Marek Červenka, ten se dostal do úniku od půlící čáry a brankáře prohodil na zadní tyč.

Tomáš Grigar se opět blýsknul svými zkušenostmi a brankářským umem. Ústecký brankář Grigar zneškodnil penaltový pokus. Byla to již druhá chycená penalta v této sezoně.

Do třígólového vedení se VIAGEM dostal z kraje druhého poločasu. Opět se do úniku tváří v tvář s brankářem dostal Červenka. Tentokrát zvolil rafinovanější způsob zakončení, když gólmana hostí přehodil obloučkem.

Zápas se pomalu krátil, ale ústecké šance nekončily. Jednu takovou šanci dokázal využít nejproduktivnější střelec týmu David Černý.

Ústí díky výhře nad rezervou Jablonce poskočilo na první místo tabulky se ziskem deseti bodů. Kladno s devíti body vyzve v neděli Zápy.