434_434_e232cdb17af272b5756653d1c2787e19af992403.jpeg

Rozhovor s Milanem Seidlem

V dnešním poutavém rozhovoru s fotbalovým šéftrenérem přípravek, Milanem Seidlem, se dozvíte hodnocení probíhající sezony. Dozvíte se i více o fotbalové školičce či Armácké akademii.

Jak bys krátce zhodnotil podzimní část pohledem kategorií přípravek?

Myslím si, že práce je vidět ve všech kategorií. Někde se toho povedlo více, někde méně. V tomhle ale asi budu vždy náročný a vždy budu mít ten názor, že je co zlepšovat. Což je i teď. Každopádně vidím tento podzim pozitivně, rozjeli jsme spoustu věcí, které chceme dál rozvíjet.

Co vidíš jako největší cíle, které by jsme měli u nejmenších kategorií naplňovat?

Cíle jsou jasné a to je rozvoj hráčů. Postupně se nám začíná dařit šířit myšlenku, že aktuální výsledky neznamenají všechno. Musíme se dívat dopředu, jací hráči nám naším přístupem vyrostou.

Jak se nám to dařilo?

Je to běh na dlouhou trať. Ale věřím, že se nám v kategoriích přípravek toto myšlení celkem srovnalo. Zároveň ale umíme být nároční, což se nevylučuje. Zároveň i trenéři se spolu více bavíme, než dříve, což je pro náš rozvoj důležité. Troufám si říci, že jsme v tuto chvíli zajímavou fotbalovou adresou v těchto kategoriích.

Jak důležitou součástí klubu je fotbalová školička?

Doba nás donutila, abychom byli úspěšní co se týče fungování již od nejmenších dětí. Chtěli bychom si od mala vychovávat vlastní hráče, kteří by byli zároveň u nás v klubu šťastní a žili s naší modrobílou rodinou.

Jak jsi spokojený s fungováním školičky během podzimu?

Tady se hodí poděkovat všem lidem, kteří se na podzim kolem školičky motali. V létě jsme se pustili do nového schématu fungování školičky, které bylo náročné a stálo hodně úsilí. Zapojili se trenéři i dorostenci. Rozjeli jsme řadu tematických akcí pro děti i rodiče. Začátek sezóny, ale zároveň celý podzim, tedy hodnotím jako velmi přínosný. Velké díky patří nové vedoucí školičky, Jitce Jankovské.

Ke konci podzimu jsi také rozjel se svým týmem projekt “Armácké akademie”. Můžeš nám ho krátce představit?

Když jsem v létě převzal U10 (ročník 2014), měl jsem nějakou vizi, s čím bych chtěl do těchto 2 let. Základem bylo postavit kolem sebe tým lidí, kteří budou věřit této cestě a to se povedlo. Máme skvělý realizační tým, se kterým se mi dobře spolupracuje. Akademie pak byla jedním z největších kroků. Když to shrnu. Dlouhodobě se nejen naší hráči potýkají s pohybovou gramotností, zároveň je doba uspěchaná jak pro děti, tak rodiče a nikomu to neprospívá. A tak vznikla tato myšlenka. Děti se postupně učí po škole sami přijet na stadion. Tady řešíme společně školu, kompenzační cvičení či vložený trénink dovedností před samotným tréninkem. Ušetříme čas všem a zároveň mají děti hodiny pohybu navíc. Rodiče si pak přijedou pro děti až po tréninku a je to pro ně alespoň částečná úleva z cestování. Šli jsme do neznámého a s respektem, zda to vyjde. Pilotní projekt se rychle chytl a máme další myšlenky, jak to celé jen zlepšovat.

S jakými cíli, které by jste u přípravek chtěli naplnit, vstupujete do druhé poloviny sezóny?

Jak jsem řekl, vždy je to zlepšovat. U více kategorií vidím rezervy v nevyrovnanosti našich hráčů. S tím musíme pracovat. S postupem do žákovské extraligy na nás padl i lehce "tlak", abychom každý ročník do U12 připravili dostatečně kvalitně a ve vyhovujícím počtu dětí. Na podzim jsme udělali kroky v náročnosti na naše hráče, chtěl bych v tom pokračovat.

Autor: Redakce