Ústí bude po osmi zápasech hrát venku, v neděli vyzve rezervu Teplic

Ústí si před týdnem připsalo pátou výhru v řadě a celkově už osm kol v řadě si nepřipsalo porážku. Na první místo ale stále ztrácí osm bodů. B tým Teplic se ke konci sezony pohybuje na hranici sestupové 16. příčky. V prvním vzájemném zápase bralo Ústí jednoznačnou výhru.

První vzájemný duel odehrály týmy v září v rámci osmého kole. Utkání na domácím stadionu zvládlo Ústí skvěle. Hned v sedmé minutě dokázal poslat domácí tým do vedení Spychka. Ve druhém poločase se ústečtí fanoušci mohli radovat ještě dvakrát. Dvoubrankové vedení zařídil Čičovský, na konečných 3:0 upravil David Černý.

Teplice B

Teplická rezerva je pouze dva body o posledního místa, spodek tabulky je ale tak vyrovnaný, že v Teplicích zatím nemusí plašit. V posledním kole podlehla druhým Zápám 1:5. Pro Teplice hraje v nedělním utkání do karet to, že budou hrát doma. Na domácím stadioně mají bilanci 5-2-4, oproti venkovní bilanci 0-2-9. Střelecky jsou Teplice druhým nejhorším celkem, vstřelily pouze 23 branek. Béčko Teplic nikdy neporazilo ústecký první tým v rámci ligových střetnutí. Teplická forma není v posledním měsíci žalostná, z posledních pěti zápasů si připsal tým devět bodů. Nejlepší střelec týmu je Dominik Procházka s pěti góly.

FK VIAGEM Ústí nad Labem

Ústecký tým dokázal v posledním kole navázat na vítěznou šňůru a vyhrál popáté v řadě. V celku se jednalo o třinácté vítězství v sezoně. Viagem se tak nachází na třetím místě, na druhé Zápy ztrácí bod na Velvary osm bodů. Oproti soupeři je Ústí v lepší střelecké pohodě, vstřelil o 17 branek více než Teplice. Venku nehráli ústečtí hráči v rámci ligy od 4. listopadu, když prohráli s Živanicemi. Po více jak pěti měsících Ústí ucítí atmosféru jiného stadionu. Venku není Viagem příliš přesvědčiví, z 11 zápasů vyhrál pouze pětkrát. Nejproduktivnějším hráčem týmu je David Černý s 12 zásahy, následuje ho Ismael Dao s 10 brankami.

Zápas začne v neděli od 11:00 na umělé trávě Na Stínadlech.