441_441_412860155-712083557570244-3782006886456105653-n-2.jpg

,,Fanoušky si chci získat svými výkony,˝ říká David Březina

Jednou z mnoha posil je i stoper David Březina, který k nám přišel z FK Viktorie Žižkov. Přečtěte si s ním první rozhovor.

Jaké faktory tě přivedly k rozhodnutí připojit se k fotbalovému klubu FK Viagem Ústí nad Labem v průběhu zimní přípravy?
Vize klubu postoupit zpět do druhé ligy, trenér Daniel Sochor, kterého znám velmi dobře, a styl hry, kterým se chce prezentovat, mi sedí.

Jaké jsou tvé první dojmy z klubu a týmu od té doby, co jsi se k nám připojil?
Jak kabina (hráči), tak i zázemí mi přijde v pořádku, takže dojmy jsou pozitivní.

Jaký je tvůj hlavní cíl nebo očekávání, co se týká tvého přínosu pro tým v nadcházející části sezony?
Můj cíl je mít stabilní výkony, kterými bych chtěl pomoci v boji o postup.

Jaké jsou tvé silné stránky na hřišti a jaké dovednosti bys chtěl dále rozvíjet během svého působení v FK Viagem?
Mezi silné stránky patří čtení hry, komunikace, rozehrávka. A co se týče zlepšení, tak ve všech směrech, zejména v defenzivě, abychom dostali co nejméně gólů. To je můj hlavní cíl, posílit obranu.

Máš nějaké oblíbené fotbalové vzory nebo hráče, kteří tě inspirují?
Když jsem byl malý, byl mým vzorem Carles Puyol a teď asi Marcos Sensei z AFC Bournemouth.

Jak se těšíš na naše fanoušky?
Těším se moc. Bude důležité, abychom svými výkony přilákali co nejvíce fanoušků a s nimi v zádech vybudovali ze stadionu nedobytnou pevnost.

Jaká jsou tvá očekávání ohledně zimní přípravy a přípravy na nadcházející část sezony?
Očekávání nemám. Náš cíl je připravit se co nejlépe na jaro a udělat maximum. Jestli to bude stačit, uvidíme.

Co bys vzkázal fanouškům FK Viagem, kteří se těší na tvůj příspěvek na hřišti?
Žádný vzkaz nemám, chci jim to ukázat svými výkony na hřišti.

Znal jsi někoho z kabiny ještě před tvým příchodem?
Proti několika klukům jsem měl možnost hrát, ale s Danielem Richterem jsem hrál na Žižkově.

Autor: Redakce